Přihlášený zákazník: nepřihlášený,PřihlásitRegistrovat Mapa stránek

Chřipka, viróza, nachlazení

Během zimy se u většiny z nás objeví příznaky nachlazení a virózy. Projevuje se to schváceností, bolestmi kloubů a svalů, zvýšenou teplotou, rýmou, kašlem. Pokud nepodceníme prevenci a užíváme preparáty na posílení imunity, nemusí nás chřipka zasáhnout vůbec. Při vysoké zátěži a oslabení organismu je pravděpodobnější, že minimálně jednou za zimní období ulehneme. Co potom?

Důležitý je klidový režim několik prvních dnů. Při zvýšené teplotě doporučujeme užívat přípravky na její snížení. Buď samostatně nebo jako kombinované přípravky. Ty jsou výhodné v tom, že se vyrábí i v podobě rozpustných sáčků, které se zalijí horkou vodou a vypijí se teplé. Tím se snadněji a rychleji uvolní účinné látky. Kromě hlavní účinné látky na snížení teploty, na bolest a zánět obsahují vitamín C, složku na uvolnění rýmy a některé i složku na zklidnění kašle.

Pokud je potřeba, doporučujeme léky na kašel. Ten může být suchý a dráždivý nebo naopak vlhký, produktivní. Existuje široká škála přípravků ve formě sirupů, tablet i kapek. Rádi Vám poradíme konkrétně.

Při virózách se velmi často objevuje rýma a ucpaný nos. Pokud je rýma tekoucí, není potřeba nějak intenzivně vykapávat nos. Většinou se brzy ztratí. Nepříjemné je, když se nos ucpe, otečou sliznice a člověku se špatně dýchá. Tyto stavy se zhoršují v noci, při vodorovné poloze těla. Potom doporučujeme nosní přípravky v podobě kapek nebo sprayů. Ale vždy platí pravidlo, že rýma se má léčit kapkami maximálně 14 dní.

Z doplňkových přípravků doporučujeme bylinné čaje, na kašel, na chřipku, na nachlazení, kterých je opravdu bohatá škála.

Pokud navštívíte naši lékárnu, rádi Vám poradíme a přispějeme tak k Vaší spokojenosti a k rychlejšímu uzdravení.

Váš tým Lékárny Cistronica.